space

Joachymův South Park

logo2

upozornění: na tomto webu padají sprostá slova, takže by na něm neměl nikdo brouzdat.

Epizody první série

K číslování epizod:
V Americe se čísluje tak, aby to bylo maximálně přehledné, na kanále HBO a na Nově zase číslujou tak, aby to bylo odlišné a vznikl chaos. Epizody, tak jak vznikaly v Americe, se rozdělily do sérií (seasons), kde jedna série má kolem 17 dílů. Jednotlivé sezóny se od sebe odlišují například znělkou na začátku.

Detail, kterým vznikl ten chaos:
Southpark I. obsahuje první dvě sezóny, díly 1 - 31.
Tím pádem Southpark II. je třetí sezóna.
Čtvrtá sezóna už je překvapivě southpark IV.,
a dál už je to jak má být.

České překlady názvů epizod zde uvedené se mohou lišit od těch, co jsou na videokazetách.

South Park nejsou jenom díly, které se vysílaly v televizi. Je spousta takových "minifilmečků", mini příběhů, které nemají s hlavními epizodami moc společného. Takovým názorným příkladem je filmeček, kterým celá ta mánie okolo southparku začala. Jedná se o Spirit of Christmas (odkaz na stránku, kde si můžete toto dílko stáhnout). Další miniepizody najdete na zvláštní stránce.

1. 101 cartman má prdelní sondu (cartman gets an anal probe)

cartman měl sen, že ho operovali ufouni, a po prdění ohně ve škole jde do tuhého. chef mu zazpívá písničku na uklidněnou a sám se těší na setkání s mimozemšťanama. stan poprvé zamilovaně poblije wendy testaburgrovou u starkova rybníka.

2. 102 posilovač 4000 (weight gain 4000)

cartman vyhraje esejistickou soutěž a slavná hvězda kathy lee giffordová mu přijede pogratulovat. pan garrison kathy lee nenávidí a chce se jí pomstít a zabít ji. cartman pak zahájí svoji televizní kariéru tím, že si objedná posilovač 4000, aby měl svaly.

3. 103 sopka (volcano)

kluci jedou se strejdou jimbem a s válečným veteránem nedem na lov jelenů na sopku mt. evanston. ta vybuchne a začne chrlit lávu. starostka se pokusí výpravu na sopce zachránit a pověří policistu barbradyho, který preventivně lidem promítne instruktážní film "láva a vy" z roku 1952. ten filmeček nemá chybu.


4. 104 velká teplá jízda velkého teplouše ala (big gay al's big gay boat ride)

stan najde psa a pojmenuje ho sparky (kterého štěká george clooney). sparky projevuje svoji teploušskou orientaci, což se stanovi nelíbí a sparkyho odtepluje. pes zdrhne a stan toho pak lituje a zajde si pro pomoc k teplýmu alovi.

pozn. krasobruslař v zemi gayů při projížďce teplého ala se jmenuje brian boittano.

kdo má jaký čísla na dresu ve fotbalovym zápase s middleparkem:
kenny 13
stan 4
cartman 68
kyle 12
clyde 29
pip 00

5. 105 milování slona a prasete (an elephant makes love to a pig)

stan má problémy se sestrou sheilou, protože ona má rovnátka a myslí si, že stan se jí kvůli tomu směje. kluci chtějí udělat klon slona a prasete, aby kyle mohl se svým slonem chodit do školy. písnička od loverboy ale jasně říká, že spojit sloní dna s prasečím nejde. genetický vědec mephisto vypěstuje mutantní klon stana.

pozn. slova alfonse mephista při vyklonování zlého stana a následný útěk tohohle mutanta jsou podobné se scénou ve filmu "mutant".

kdo má jaké zvířátko:
kyle - slon
cartman - číča, prase fluffy
stan - teplý pes sparky, rybička spooky
paní cartmanová - robertek
chef - něco obrovského v ložnici
pan garrison - pana klobouka

6. 106 smrt (death)

stanův děda si ke svým 103. narozeninám přeje umřít a prosí stana, aby ho zabil, protože to sám nedokáže a on taky kdysi zabil svýho dědu. v televizi běží seriál terence a philip, který se nelíbí kyleový mámě (vidíte tu podobnost s filmem sp: peklo na zemi ?). ta jede protestovat do new yorku. protestující rodiče si tam přivezou explozívní průjem, kterým se nakazili od kennyho.

7. 107 zánět spojivek (pink eye)

halloweenská epizoda
hned na začátku spadne na kennyho vesmírná orbitální stanice mir. odvezou ho do márnice, kde ho nevědomky nabalzamujou worcestrovou omáčkou. z kennyho se stane zombie, co žere mozky. doktor v southparku si myslí, že vypukla epidemie zánětu spojivek.

kdo za koho jde:
cartman - adolf hitler, po zákazu jde za člena ku-klux-klanu
kyle - pes, pak sluneční soustava
kenny - nepřevlečenej zombie
stan - střapatý endy
chef - elviskenývl
pan garrison - bílá paní
wendy - roztomilá čubička (chewbacca - hvězdné války)

8. 108 damián (damien)

cartman má narozeniny chce po každým spolužákovi, aby mu koupil megamena do sbírky. satan vyzve ježíše k souboji a všichni v southparku si vsadí na satana, že vyhraje, protože váží 160 kilo 50 deka a ježíš jenom 50 kilo a 10 deka.


9. 109 hladovějící marvin (starvin' marvin)

epizoda o dnu díkuvzdání
kluci se dívaj na terrence a philipa a pak na reklamu, kde sally stratrsová (sally struthers) nabízí za 5 dolarů sponzorování chudých afričanů s digitálními hodinkami zadara. stan chce ty hodinky na dobírku, ale místo hodinek dorazí etiopanec marvin. s marvinem slaví den díkůvzdání v king jimmys buffetu.

pozn. boj lidí ze sp se šílenými krocany připomíná scénu z filmu "braveheart" s mel gibsonem. mela gibsona paroduje chef.

10. 110 pan hanky, vánoční hovínko (mr. hankey, the christmas poo)

pan učitel garrison režíruje vánoční představení zrození ježíše. kyleový mámě se nelíbí, že kyle hraje josefa, když je žid a rozpoutá boj proti vánocům a přidaj se k ní národnostní menšiny. pak se objeví pan hanky a řekne "nazdárek".

pozn. v epizodě je i placená reklama na sadu pana hankyho.


11. 111 tomova plastická ordinace (tom's rhinoplasty)

valentýnská epizoda
panu garrisonovi se nelíbí jeho nos a v plastické ordinaci si na počítači vybere nový (a vypadá pak jako david hasselhoff). odejde ze školství, protože získal sebedůvěru a do školy nastoupí slečna ellenová, která vládne sexappealem. wendy žárlí na stana.

pozn. v této epizodě se poprvé objeví chlapec craig, když všichni odcházej ze třídy.

co má chef na jídelníčku (...nejlíp umí salisburské steaky):
cous cous with goose
cream cheese surprise
beef jerky a la heracles cobama

12. 112 mecha streisandová (mecha-streisand)

(slavná) hollywoodská (herečka) barbra streisandová na veřejnosti prohlásila, že by se seriál southpark měl zakázat. tvůrci sp na to reagovali tím, že ji v této epizodě zobrazili jako trýznitelku dětí...

pozn. postava mechy streisandové také nejspíš paroduje příšeru "godzillu".

13. 113 cartmanova máma je děvka (cartman's mom is a dirty slut)

cartman je smutný, že nezná svého otce. jeho máma mu poví, jak byla na 12. výročním bále v opilé stodole, ale na nic víc si nevzpomene. cartman sedí u stolu na dvoře a je strašně milý a hodný a vaří panenkám a žabákovi výborný čaj. kluci ho nafilmujou a pošlou do americas stupidest video s bobem segettem, kde vyhrajou druhou cenu 3000 dolarů, kterou zaplatí testy dna, aby cartman mohl zjistit, kdo je jeho otec.

kdo byl všechno v opilé stodole:
náčelník divá voda
chef
pan garrison
denverští mustangové
jimbo
ned