space

Joachymův South Park

logo2

upozornění: na tomto webu padají sprostá slova, takže by na něm neměl nikdo brouzdat.

Epizody šesté série

80. 601 talk show kriplů (freak strike), americká premiéra 20.3.2002

Pokud ještě neznáte Butterse, (byla o něm celá 79. epizoda) tak tady ho poznáte dokonale. Chudák Butters musí klukům nahrazovat Kennyho, a tak se snaží zapadnout do party a kluky nezklamat. Proto kývne na Cartmanův nápad vydělat si ňáký prachy v talk show, kde se roztodivně zpotvoření lidé předvádějí se svýma vrozenýma vadama. No a Butters se tedy do talk show vydá jako kluk s koulama u brady. Dále uvidíme holčičku bez těla, pána s nohou na hlavě, znetvořeného country zpěváka, rychle stárnoucí dívku nebo muže bez tváře.

81. 602 hubneme s hamburgerama (jared has aides), americká premiéra 6.3.2002

Zde se dovíme, jaký zaručený recept na hubnutí používají v Southparku. Jeden chlápek v jedné reklamě tvrdí, že zhubl díky tomu, že jedl pouze sendviče. Ale zapomněl dodat, že k tomu potřeboval ještě něco... Pokud jste si z minulých epizod oblíbili Butterse, tak tady bude taky. A bude muset splnit další úkol - ztloustnout a pak zase zhubnout, aby se z toho udělala pořádná reklama, na který by se vydělalo spoustu prachů. Budeme taky svědky podomácku provedené liposukce neboli odsátí tuku.

82. 603 asspen (asspen), americká premiéra 13.3.2002

Název epizody je nepřeložitelná a povedená slovní hříčka - první slovo určitě znáte a to druhé (Aspen) je název jednoho vyhlášeného lyžařského střediska, něco jako Špindlerův Mlýn. Až na to, že název Špindlerův Mlýn není sprosté slovo. Hlavním hrdinou této epizody je Stan. A parodují se tady všelijaké ty zdarma výlety do rekreačních středisek spojených s nabídkou podílového investování v nemovistostech.

83. 604 upoutávka na nový film terrence a philipa (the new terrance and phillip movie trailer), americká premiéra 2.4.2002

Kluci chtějí shlédnout trailer nového filmu o Terencovi a Filipovi a aby to dokázali, jsou schopní něco protrpět. Třeba holywoodského herce Russela Crowa, známého rváče co točí filmy, dělá hudbu a všude se rve. To je narážka na hulvátské chování Russela Crowa, na kterém si smlsnul bulvár. Chef se nám pochlubí svojí hyperextra moderní digitální televizí.

84. 605 bžunda s telecím (fun with veal), americká premiéra 27.3.2002

Když se kluci dozvědí, odkud pochází telecí maso, stanou se z nich na chvíli ekologičtí fanatici a rozjedou velkou akci. Telátka u ranchera Boba totiž mají vskutku roztomilá očíčka. Dětská vloupací sada mission imposible se bude zcela jistě hodit. A uvidíme skvělého vyjednavače Majka z FBI, o jehož profesionálních kvalitách nemůže být pochyb.

85. 606 profesor chaos (professor chaos), americká premiéra 10.4.2002

Stanovi, Kyleovi a Cartmanovi začíná Butters lézt na mozek a nejsou s ním spokojeni jako náhrada za Kennyho. A tak ho z party vyhodí a vypíšou na čtvrtého kámoše konkurs. Butters je z toho celý smutný, upadá do deprese a v převleku za profesora Chaose připraví plán na zničení celého lidstva.

86. 607 to už bylo v simpsnech (simpsons already did it), americká premiéra 26.6.2002

Professor Chaos plánuje další pikle na zničení světa. Avšak jeho věrný přítel generál Zmatek ho upozorní, že to už se stalo v televizním seriálu Simpsonovi, což je konkurenční seriál Southparku. Butters tedy vymýšlí nové a nové plány, ale bohužel všechno už bylo v Simpsnech. Dokonce začne vidět všechno kolem sebe jakoby to bylo v Simpsnech! A Cartman si postaví akvárko s podmořským světem.

87. 608 žhavá katolická láska (red hot catholic love) americká premiéra 3.7.2002

Na nedělní mši vznikne nápad, zda by neměly děti odjet na výlet s knězem. Hned ale vznikne podezření, zda by je kněz Max nezneužil. Podezření se rychle promění v paniku a lidé v Southparku hromadně odchází z církví a stávají se ateisty. Kněz Max je z toho velmi nešťastný a tak odjíždí na setkání církve do Vatikánu, kde ke svému překvapení zjistí, že je úplně osamocen v boji proti zneužívání dětí kněžími. Poučení epizody zní, že v Bibli jsou příběhy, kterými je záhodno se inspirovat. Název epizody odkazuje na jméno skupiny Red Hot Chilli Peppers.

88. 609 dobyvatelé ztracené archy (free hat) americká premiéra 10.7.2002

Kluci si zajdou do kina na StarWars Epizodu V. s vylepšenými digitálními efekty. Dojdou k názoru, že jakékoli vylepšování filmy kazí a proto vytáhnou do boje s klubem na ochranu filmů před jejich režisérama, konkrétněji tedy před Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. Aby nalákali další lidi, navrhne Cartman rozdávat papírové čepice zdarma (=free hat). Ovšem v angličtině znamená "free Hat" také "osvoboďte pana Hat", přičemž pan Hat je v Southparku známý vrah batolat. Z tohoto nedorozumnění pak vyplyne spousta švandy. V díle se mihnou tvůrci seriálu a prozradí nám, že oni také chystají vydání epizody 101 s novými digitálními efekty. Díl končí ve stylu legendární serie Indiana Jones - Dobyvatelé ztracené archy.

89. 610 kozy bebe stevensové rozbijou partu (bebe's boobs destroy society), americká premiéra 17.7.2002

Zase jedna epizoda o dospívání. Kluci ve třídě si všimnou, že na Bebe Stevensové je něco zvláštního, ale furt nemůžou přijít co. Bebe si svá rostoucí ňadra uvědomuje a stydí se za ně. Nechce, aby si ji kluci všímali jenom proto, že ona je má a ostatní holky ve třídě ještě ne. Zato Wendy, holka Stana Marshe, zuří závistí a zajde si na plastickou kliniku pořídit pořádnou výbavu.Geniální hláška z této epizody je tato: Bebe se ptá mámy, kolik je šest krát osm, nacož jí mamka s dobře vyvinutými ňadry odpoví: "Ale miláčku, to jsou dvě naprosto odlišná čísla!"... :)

90. 611 krize důvěry (child abduction is not funny), americká premiéra 24.7.2002

Jak to dopadne, když se rodičové v Southparku bojí o své děti a tak si odhlasují postavení obrovské zdi kolem městečka Southpark. O zeď se postará čínský kuchař Luky z restaurace City Wok, prostě proto, že Číňané prý mají se zdmi zkušenosti. Když pak rodičovépodlehnou radám vědců, přestanou si všichni navzájem důvěřovat. Když to shrnu, hodně slabá epizoda.

91. 612 žebřík do nebe (a ladder to heaven), americká premiéra 6.11.2002

Kluci chtějí zase Kennyho zpátky. Avšak ne snad proto, že by jim chyběl jako kámoš, ale protože si vzal do hrobu výherní kupon z loterie. Po tom, co Kenny definitivně umřel v epizodě 513, existuje jediná cesta jak se kněmu dostat - přes nebe. Takže se začně se stavbou nebeského žebříku, což zneužije prezident USA Bush k hvězdným válkám s Japonskem a hledání Saddáma Hussajna, který v nebi zcela jistě ukrývá zbraně hromadného ničení. A Cartman vypije Kennyho pozůstatky s mlékem, což má závažné důsledky pro další epizody.

92. 613 (the return of the lord of the rings to the two towers), americká premiéra 13.11.2002

Kluci jsou na nebezpečné cestě: musí dostat videokazetu s filmem Pán prstenů do videopůjčovny "Dvě věže". A není to jen tak obyčejná videokazeta. Butters ("Kde je můj miláššššek?...") a rodiče kluků se snaží prsten, totiž tu videokazetu, od kluků ukrást. J.R.R. Tolkien se už obrací v hrobě.
Určitě jste poznali, že ani Pán prstenů neuniknul pozornosti tvůrců southparku a pěkně ho zparodovali.

93. 614 koncentrační tábor tolerance (the death camp of tolerance), americká premiéra 20.11.2002

Parodie na toleranci k homosexuálům. Po tom, co v epizodě 607 tragicky zemřela paní učitelka Choksondiková, nastoupí na její místo do čtvrté třídy opět pan učitel Garrison (tentokrát bez pana Klobouka), který se vrátí z působení na mateřské školce. Jelikož je na škole jakákoli diskriminace gayů zakázaná, pan Garrison toho zneužije a dělá vše proto, aby ho ze školy vyhodili a on vysoudil 25 milionů dolarů. K tomu si do třídy pozve pana Otroka. Za netolerování beztoleratního chování pana Garrisona se kluci dostanou do koncentračního tábora tolerance. Nakonec tam pošlou pana Garrisona, protože netoleroval své vlastní homosexuální chování.

První učitel byl samozřejmě Garrison, pak nastoupila slečna Elen, a pak ještě paní Choksondiková s obrovskými ňadry. Učitel v dílnách z epizody 304 se nepočítá...

94. 615 největší všivák vesmíru (the biggest douche in the universe), americká premiéra 27.11.2002

Parodie na talkshow, kde se vyvolávají duchové a moderátor "mluví" s mrtvými. Autoři Southparku si vystřelili z Johna Edwarda, který putuje po Americe se svým uměním. Tvůrci seriálu Trey Parker a Matt Stone si taky udělali srandu z herce Roba Schneidera. No a jelikož Cartman doslova a do písmene vypil Kennyho v epizodě 607, dostává pravidelné halucinace. Pomůže mu až Chefova matka (znáte ji z epizody 303 o Lochnesské příšeře), která pomocí kouzel Voodoo vyžene Kennyho ducha pryč z Cartmana. Mezitím se Kyle díky Johnu Edwardovi dostane do problémů a Stan ho samozřejmě musí zachránit. Na konci dílu je Kenny poprvé po patnácti epizodách opět zabit. Je vidět, že se tvůrcům seriálu přece jenom po Kennym stýskalo, vítej Kenny zpátky!!!

95. 616 mé budoucí já (my future self n' me), americká premiéra 4.12.2002

Osvětová epizoda o marihuaně. Stan potká své starší Já z budoucnosti, kterému je 32 let. Mladší Stan se pak musí vyrovnat s tím, jaký ztroskotanec se z něj stane, pokud bude chlastat a kouřit marihuanu. Že se ale jedná o podvod, to už prozrazuju pointu epizody. Eric Cartman rozjíždí svoji podnikatelskou dráhu a přijde na další způsob, jak rychle vydělat prachy. Tentokrát tím, že rozjede agenturu na vykonávání děsivé pomsty na rodičích.

96. 617 vánoce v iráku (red sleigh down), americká premiéra 11.12.2002

Další vánoční epizoda. Tentokrát se Cartman musí hodně snažit, aby si zasloužil taky nějaký ten dárek, tentokrát elektronického pejska HAIBO (podobnost s psíkem AIBO od Sony je čistě náhodná). Kyleův bratranec Kyle mu spočítá, že byl v posledním roce 4312krát zlý a pouze 3krát hodný. S pomocí Santa Klause, vánočního hovínka, spoďárových skřítků (znáte z epizody 217) a Ježíše obdaruje chudé irácké obyvatelstvo.Mezitím zazpívá invalida"jste báječné publikum" Jimmy vánoční píseň. Pod stromeček najdou všichni kluci vysněné roboty HAIBO a také živého Kennyho. Jediný, kdo v této epizodě zemře, je Ježíš - v krutých bojích v Iráku. "Pane Bože, Iráčané zabili Ježíše! - Ty bastardi!!!" Vypadá to, že všechno se vrací do starých kolejí.