space

Joachymův South Park

logo2

upozornění: na tomto webu padají sprostá slova, takže by na něm neměl nikdo brouzdat.

Sváteční epizody

Prakticky všechny svátky už v South Parku byly, legendární jsou ale především epizody o Vánocích.

valentýn


11. 111 tomova plastická ordinace

milostný vztah se odehrává mezi stanem a wendy, ovšem ne tak, jak se obyčejně takový vztah vyvíjí. další příběh sledujeme u pana garrisona, kterému se nelíbí jeho nos a tak si vybere nos davida hasselhoffa.

apríl


14. 201 bez mé řiti ne

tento díl měl v americe pravděpodobně nejvyšší sledovanost, protože všichni netrpělivě čekali, až se dozví kdo je cartmanův otec. tím totiž předcházející epizoda skončila a tato důležitá otázka zůstala bez odpovědi. tento díl je ovšem o terrencovi a filipovi a někteří kvůli tomu tuto epizodu nenávidí...

den nezávislosti (independence day)


21. 208 léto je na hovno

lidé v southparku se v létě očividně nudí a těší se na zimu. klukům skončí škola a tak vytáhnou sáně a chtějí si užívat, ale jaksi nemohou. pan garrison dostane depku a běží se zpovídat za psychiatrem do new yorku. načež si místo maňáska pana klobouka opatří pana větvičku.

halloween


7. 107 zánět spojivek

ještě před tím, než orbitální stanice opravdu spadla, v této epizodě se už rozbila a zabila kennyho. a jelikož to je o halloweenu, kenny obživne a stane se z něj nebezpečná zombie. všechny příznaky ovšem vypadají tak, že se v southparku rozšířil zánět spojivek.

43. 312 pirátsky strašidelná duchařská záhada

hudební skupina korn jede rozluštit strašidelnou záhadu. a taky zazpívat, aby závěrečné titulky lépe ubíhaly...

díkůvzdání (thanksgiving)


9. 109 hladovějící marvin

kluci sponzorujou hladovějícího černouška, ale místo slíbeného dárku (hodinek) dostanou onoho černouška.

43. 312 pirátsky strašidelná duchařská záhada (korn's groovy pirate ghost mystery)

velmi slabá epizoda, bohužel ani hudební skupina korn to nezachrání...

62. 414 díkůvzdání

kluci cvičí jakési divadlo a snaží se být lepší než mateřská školka, ve které vidí obrovskou konkurenci. vtipy o díkůvzdání tvůrcům seriálu prostě nejdou. tečka.

vánoce


10. 110 pan hanky, vánoční hovínko

první epizoda, ve které kenny nezemře. tvůrci tím chtěli všem sdělit, že porušují úplně všechna pravidla, tedy i ta, která si sami vymysleli. v této epizodě bojuje kyleova máma (paní broflovská) proti vánocům a vrcholem celého dílu je reklama (neanimovaná, s opravdovými dětmi a jejich mámou) na fekální sadu pana hankyho.

29. 216 veselé vánoce charlie mansone

méně podařená epizoda, ale pořád na špičce těch dobrých. cartman jede slavit vánoce za babičkou do nebrasky a všichni jedou s ním. mezitím z vězení uprchne charlie manson, načež se to celé zkomplikuje a skončí to mravním ponaučením.

46. 315 vánoční koledy vánočního hovínka pana hankyho

povedené koledy v podání pana hankyho, židovská písnička kyla broflovskiho, cartmanova tichá noc, ježíšův a ježíškův duet. prakticky chybí děj, ale nijak to nevadí, protože písničky jsou super. ostatně viděli jste film South Park - Peklo na zemi (South Park Bigger, Longer, Uncut)?

65. 417 zpackané vánoce

pan hankey nezvládá svoji opilou ženušku a výchovu svých dětí. navíc se lidé rozhodnou nenakupovat dárky. takže záchrana vánoc připadá na stana s kylem. velmi nepovedená a podle mě zpackaná epizoda.

96. 617 vánoce v iráku (red sleigh down)

dozvíme se, že spoďároví skřítkové z epizody 217 deset měsíců pracují pro sebe a zbylé dva měsíce pracují pro santa klause. v epizodě nechybí ani ježíš, dárky, a po dlouhé době i kenny!

nový rok


47. 316 bože, jsi tam? to jsem já, ježíš!

příchod roku 2000 nezůstal bez povšimnutí a i když nové století začalo až o rok později, tvůrci tomu humbuku věnovali celou epizodu. mimochodem nás seznámí s tím, jak vypadá bůh, když sestoupí na zem. fantazie nezná mezí.