space

Joachymův South Park

logo2

upozornění: na tomto webu padají sprostá slova, takže by na něm neměl nikdo brouzdat.

Epizody páté série

66. 501 cartmanova pomsta (scott tenorman must die)

nechutná epizoda, viz další nechutné díly
o co v této epizodě konkrétně jde, si pěkně počtětě na příslušné stránce. tady se zmíním pouze o tom, že v tomto dílu se znovu setkáváme s cartmanovým úžasným a geniálním plánem, jak dostat soupeře na kolena. v našem případě puberťáka scotta tenormana.

už jednou sme se scartmanovou genialitou setkali - v epizodě se zlou rybičkou v akváriu. z paralelního vesmíru tam vystoupil takzvaný hodný cartman a protože byl na všechny opravdu hodný, kluci se chtěli starého sprostého cartmana zbavit. pravý eric cartman ale všechny přelstil a hodného cartmana porazil.

67. 502 jedno sprosté slovo (it hits the fan)

v tomto dílu se během dvaadvaceti minut v různých souvislostech objeví (lépe řečeno 162x vysloví) slovo "shit", což jistě nemusím překládat. bohužel dabéři nebyli moc vynalézaví, takže toto slovíčko nepřeložili a my všichni jsme přišli o krásu bohatého českého jazyka. podle mě je to obrovská chyba, takže se příště radši podívám na originální verzi v angličtině.

68. 503 rvačka kryplů (cripple fight)

v southparku smí být pouze jeden invalida! bitva mezi handikepovanými timmym a jimmym (timmy se poprvé objevil v epizodě 402 a proslavil se celou epizodou 404). doufám, že se s jimmym setkáme ještě v dalších dílech. "děkuji, jste skvělé publikum.....!!"

invalida timmy ukáže, že umí říct víc než jenom to svoje timmmmmmýýýýý. je tady nádherně vidět, že aby se s postavičkou dalo v seriálu něco dělat, musí umět mluvit. na to doplatí chudák kenny, který za několik dílů naposled zemře.

ještě malá poznámka:
v této epizodě je odpípnuto slovíčko "shit", což působí velmi vtipně vzhedem k tomu, že v minulé epizodě bylo toto slovo řečeno 162x bez cenzurování.

69. 504 sekta davida blaina (super best friends)

velmi průměrná epizoda, která má asi dokázat, že všechny sekty jsou podvod a jejich vůdci touží jenom po penězích. tvůrci southparku se prostě dlouhodobě snaží vychovávat diváky, aby nepodlehli různým nebezpečím. a snaží se sem tam i vtipně. v tomto dílu je dobrá scénka s ježíšem, který se snaží kouzlit. bohužel jeden vtip na dvacet minut nestačí :-(((

70. 505 terrence a filip: za zenitem (terrance and phillip: behind the blow)

jistě jste postřehli, že tvůrci southparku hrají v seriálu sami sebe:
trey parker mluví stana a terrence,
a matt stone zase představuje kylea a filipa.

když se tedy na pódiu objeví tlustý terrence, věřte, že ztloustl i trey parker. a jestliže se terrence pohádal s filipem a nemluvil s ním, bylo to tak podle mě i ve skutečnosti. jak jinak si vysvětlit dojemný a uvěřitelný konec, jako v této epizodě? možná, že vám tento díl přišel jako nudný a průměrný, ale nechte se přesvědčit a podívejte se na něj ještě jednou a představte si místo terrence a philipa oba tvůrce tohoto seriálu.

71. 506 cartmanland

cartman zdědí po své prababičce (znáte ji z vánočního dílu 216, kde jel za babičkou do nebrasky slavit vánoce) milión dolarů. za tento milion skoupí jeden zábavní park a nevlastním přičiněním pak přijde na marketingový trik, díky kterýmu začne do parku chodit stále více a více lidí. když má cartman všechno, co chtěl, vykašle se na svého kamaráda kylea, který mezitím dostane hemeroidy...

72. 507 sexuální výchova (proper condom use)

nechutná epizoda
i když se v této epizodě dělá něco velmi nepěkného, stojí to za to a jedna scénka je vtipnější než druhá. všechno se točí o problémech učení sexuální výchovy ve škole. poučení celého dílu je v tom, že by to měli být rodiče, kdo vysvětlují dětem všechny ty choulostivé věci. jinak to dopadne jako v southparku - děti začnou panikařit a všechno je špatně.

další důkaz toho, jak chytře dokážou tvůrci seriálu vysvětlit nějaký problém. a že se přitom lze i dobře pobavit.

73. 508 ručníček (towelie)

jakýsi "ručníček", který úzkostlivě dbá na čistotu a na sucho, se stane hlavním hrdinou celého dílu, když zachrání celý svět před zákeřnými mimozemšťany. uvidíme i parodii jedné scény z filmu vetřelec (laboratoř s nepovedenými klony naloženými v lihu). ale jinak hodně slabý díl...

74. 509 usáma (osama bin laden has farty pants)

američani si udělali parodii usámy bin ládina. ten se v tomto díle objeví jako legrační postavička ála kreslený seriál tom a jerry.75. 510 kennyho školní fotka (how to eat with your butt)

kenny provede legrácku se školní fotkou a cartman se může smíchem utlouct. a pak se dozvíme, jaké rodiče má americký herec ben affleck. a nakonec taková perlička: překvapuje vás, jaký hrozný účes má kyle? ale vždyť přesně ten samý má jeho tvůrce a dabér - matt stone.

76. 511 garrisonovo teplé vozítko (the entity)

velmi nechutná epizoda
hlavní příběh se točí okolo vzdáleného příbuzného kylea, který se taky jmenuje kyle. ovšem nový kyle má potíže s plícema, se zažíváním a na všechno si stěžuje. takže se ho všichni snaží nějak zbavit. na konci epizody se kluci jako vždy snaží najít nějaké ponaučení, ale nějak se jim to nepodaří:-)

co se týče vedlejšího příběhu pana garrisona, více najdete v nechutných epizodách.
dalo by se říct, že epizody, ve kterých se objeví pan garrison ve větší roli, patří k těm dobře povedeným. jeho vynikající hláška kylovi v epizodě 101, pan větvička a psychické problémy v 208, výčitky jeho otci, že ho nezneužil v 316, psaní románu pro ženy v 407 a naposled v epizodě 507 jako učitel sexuální výchovy v mateřské školce. to všechno jsou kameňáky.

77. 512 boháč token (here comes the neighborhood)

vydařená epizoda!!!!
vtip celé epizody spočivá v tom, že většina lidí nemá ráda boháče. a v americe se taky najde dost lidí, kteří nenávidí černochy. takže z toho nám vychází, že nejhorší to bude mít právě prachatý černoch, jakým je třeba hollywoodská hvězda will smith (znáte ho jako muže v černém). nejlepší scénka je podle mýho skromnýho názoru ta, kde dětičky willa smithe předvádějí jak prosí tatínka, aby vzal roli v blbém filmu. hlavně když za to dostane dvacet miliónů dolarů, což je dvanách miliónů dolarů po zdanění:-))

proč si kluci dělají srandu z:
tokena - protože je bohatý
butterse - protože je posera
z kylea - že je žid
stana - miluje wendy
cartmana - že je tlustej. a blbej. a jeho máma je k****. a že je sadistický kretén

78. 513 kenny umírá (kenny dies)

velmi smutná epizoda, kde se všichni (dokonce i cartman!) snaží dělat všechno proto, aby chudák kenny nezemřel. přijde mu pomoct i zpěvačka madonna. ta pěkná písnička, co zpívá cartman v kongresu, se jmenuje "heat of the moment". je od kanadské skupiny asia.

Co si o Kennyho smrti myslí Matt Stone:
"Myslím, že spousta lidí si toho ani nevšimla," řekl Matt Stone, spolutvůrce southparku, na fakt, že v předposlední epizodě páté série Kenny definitivně zemře.

"Nemohl jsem si pomoct. Už mi ta postava lezla na nervy," vysvětluje Matt důvody, které vedly až ke Kennyho konci. "Byla to jediná epizoda, kde všem záleželo na tom, aby Kenny nezemřel. Po tomto dílu jsme si řekli:'A co třeba to tak nechat?' "Další důvod podle Matta Stone byl, že: "... nás už nebavilo stále vymýšlet, jak ho zabít. Byla to legrace tak prvních 40 epizod, pak se z toho stalo jenom 'Tak fajn, jak ho vodpráskonem teďka?' ".

S Kennym se tedy v nové, šesté sérii už neuvidíme. Jeho místo v partě tří přátel nahradila staronová postava, Butters. "Kenny nebyla až taková důležitá postava", pokračuje Matt, který Kennyho namlouval přes ponožku, "nemohl říct nic pořádného, takže bylo těžké s ním rozvíjet nějaký příběh." V Česku byl Kenny jednoznačně nejoblíbenější. Bohužel se vinou dabingu ztratilo kouzlo, které Kenny měl. V češtině je Kennymu dobře rozumět, kdežto v originále jen huhňá přes kapucu. Tím se oslabilo mnoho vtipů, které byly spojeny s jeho postavou.


79. 514 buttersova vlastní epizoda (butters' very own episode)

s buttersem sme se mohli setkat už dřív, nejvíc se asi projevil v epizodě 308 (ten díl s tou meteoritní show). tahle epizoda ukáže, že jeho otec je nevěrný své ženě a ta to zase nemá v hlavě dobře srovnaný. dozvíme se taky pravdu o o.j.simpsonovi a o jednom americkém senátorovi s americkým přitroublým úsměvem.

scéna kde butters jde cestou v lese k southparku je z filmu "predator" s arnoldem schwarzeneggerem.