space

Joachymův South Park

logo2

upozornění: na tomto webu padají sprostá slova, takže by na něm neměl nikdo brouzdat.

Epizody čtvrté série

49. 401 cartmanův trestný čin 2000 (cartman’s silly hate crime 2000)

cartman se opět dostane k soudu (byl tam už v epizodě 306), tentokrát ale na lavici obžalovaných. z vězeňského prostředí byla taky epizoda 216 s charliem mansonem. proč kopec phila collinse?
protože v době, kdy měl tento díl premiéru, byly vyhlášeny oscarové nominace za nejlepší písničku v kresleném filmu. z filmu southpark peklo na zemi byla nominována písnička "blame canada" a phil collins byl nominován za písničku "you'll be in my heart" z filmu tarzan. a kdo oscara vyhrál?
snadno poznáte z epizody 404 (viz níže).

50. 402 zubní víla 2000 (the tooth fairy tats 2000)

jak to dopadne, když rodiče svým dětem povídají historky o vílách, co dávájí peníze malým dětem za jejich mléčné zuby. před tím, než jdou spát položí vypadlý zub pod polštář a zubní víla ho pak vymění za pár drobných. cartman je z prachů nadšený, začne toho zneužívat a jeho matka je donucena mu prozradit, že to nejsou víly, ale rodiče, kteří tak chtějí své děti naučit spořit. klukům je zle z toho, že jim rodiče takhle lhali. kyle se dostane do deprese a ve stresu přestane věřit všemu. "a možíš a abrahám jsou taky vymyšlený?" "je svět skutečný? co když jsme jenom část něčího snu?"

zubní víla


"pilot" ze spaceballů

boháč cartman


timmy

podle mě další povedený díl, typický tomu, čemu říkám southpark. telefonát paní cartmanové a přednáška zubních lékařů jsou prostě nezapomenutelné, tvůrci trey parker a matt stone jednoduše dokážou situace správně namixovat, zamíchat a protřepat. nechybí narážka na film, tentokrát na "spaceball", což je parodie na trilogii "star wars". v tomto díle se objevila nová postava, vozíčkář timmy, o kterým je později celá jedna epizoda. nevím, jak se nováček zabydlel, kdybych ho srovnal s jiným bývalým nováčkem (craigem, který měl premiéru v epizodě 304), tak ten se vytratil do ztracena. craig byl sprostej, timmy je mentál, uvidíme, ským bude větší sranda.

51. 403 paterčata 2000 (quintuplets 2000)

cartman přesvědčuje rumunské holčičky z cirkusu o tom, jak se v americe žije nad poměry. kenny se odstěhoval do rumunska a líbí se mu, že tam bydlí chudí lidé stejně jako on a nikdo je za to nezabíjí...
stanova dědečka znáte z epizody 106, kde chtěl za každou cenu umřít.

52. 404 timmy 2000

invalida timmy začal jezdit do školy, ale neplní domácí úkoly. spolužákům ve třídě se to zdá jako perfektní výmluva a chovají se jako on. pod drogama pak tleskají philu collinsovi a když je z vlivu drog dostane chef, vypískají ho.


proč se mě osobně tato epizoda nelíbí?
phil collins byl v tomto dílu "potrestán" za to, že dostal oscara místo southparku. stejně jako barbara streisandová, která dostala co proto za svoje plky o vlivu soutparku na děti (v epizodě 112). narozdíl od barbary streisandové ale collins proti southparku neřekl nic zlého. je docela možný, že seriál sleduje jako milióny jiných fanoušků. nejsem až tak velký fanda collinse, ale pomsta tvůrců seriálu podle mě dopadla na špatnou hlavu.

53. 405 pip

tento skvostný díl se vymyká všemu, co znáte. postavy mají prokreslené obličeje, prostředí je zobrazeno se spoustou detailů. příběh se odehrává v dickensově anglii a bude vás provázet "muž s knihou v křesle". chybí cartman a všichni ostatní, ale vtipný to je stejně.

54. 406 cartman hledá kámoše,zn. pouze vyspělé (cartman joins nambla)

epizoda o nebezpečí chatování na internetu a o kennym, který nenávidí svého ještě nenarozeného bratříčka. pozn. kennyho matka ví opravdu přesně, kolikrát kennyho zabili!
55. 407 dámské indiánské tampóny (cherokee hair tampons)

nechutná epizoda
pan garrison se dá do psaní ...ehm, milostných románů a ženy v southparku začnou používat jeden speciální tampón. není to tak hrozné jako v epizodě 210, ale síla to je. čím nás tvůrci seriálu, trey parker a matt stone, překvapí příště?


56. 408 boj o rasistickou a diskriminační vlajku (chef goes nanners)

starostka se vytasila s nevkusnou vlajkou southparku, ale v městečku se zvedla ostrá vlna odporu.

komentář k fotce:
chef přejde k jinému náboženství a změní si jméno. na své zástěře tudíž nápis "chef" vystřídalo tak dlouhé jméno, že kuchař potřeboval nosiče cedulky...

57. 409 něco, co můžeš snadno udělat prstem (something you can do with your finger)

dle mého mínění nic moc epizoda
kluci se snaží prorazit jako pětičlenná chlapecká skupina. shánějí pátého člena, protože chlapců z backstreet boys je taky pět...
58. 410 končí invalidové v pekle? (do the handicapped go to hell?)

dvojdílná křesťanská epizoda
cartman se ujme vedení své nové církve. kyle se vzdá židovství a timmy se nechá pokřtít, a to všechno jenom proto, aby nikdo z nich nešel do pekla...

pro lepší pochopení vztahu saddám-satan je nutno shlédnout film South Park - peklo na zemi

59. 411 možná (probably)

satan je citově zmaten a neví, jestli se má vrátit k tvrďákovi saddámovi nebo zůstat u jednoho měkkouše. a jak to všechno dopadne.

60. 412 čtvrtá třída (4th grade)

cartman, kyle, kenny a stan postupujou do čtvrtý třídy a místo pana garrisona je začne učit bába s nevyslovitelným jménem. po docela krátké době tu máme opět dokonalou epizodu se spoustou fakt povedených scének. tohle je špička mezi dobrými epizodami.

61. 413 návrat do třetí třídy (trapper keeper)

klukům se nová učitelka nelíbí a přejou si návrat do starých dobrých časů, kdy je "učil" pan garrison s panem kloboukem... v tomto díle se objeví pár narážek na fanoušky seriálu star trek, mimochodem docela trefných.

62. 414 díkůvzdání (helen keller! the musical)

nevím jak vám, ale mně se tohle nelíbilo. po dobrých epizodách zase jedna, ehm, nudná. dělat epizody ke svátkům, jako třeba k valentýnovi, halloweenu, díkůvzdání nebo k vánocům je dobrý jenom tehdy, když je to vtipný. a tady mi to přijde jako: tak fajn, máme splněno díkuvzdání.

63. 415 tábor tlusťochů (fat camp)

nechutná epizoda
opět tu máme cartmana, který je donucen zhubnout (vzpomínáte na epizodu 302, na jeho ukřižování?). tentokrát se mu to dokonce i podaří, i když s pomocí malého podvodu. a pak tu máme kennyho, který se předvede, co všechno dokáže udělat za pár mizerných dolarů. no a pak dost nechutně zemře, to je snad jasný. teda skoro jasný.

pozn. pořad "ježíš a přátelé" v této verzi paroduje v americe velmi úspěšný seriál o lidských úchylkách. jedná se o "jerry springer show", který dokonce nova vysílá.

64. 416 dobrodružství bez dohledu rodičů (the wacky molestation adventure)

jak to dopadne, když vám rodiče nedovolí jít na koncert vaší oblíbený skupiny.

65. 417 zpackané vánoce (a very crappy christmas)

vánoční epizoda
zpackaná epizoda, kde se tvůrci sami vykradli. použili totiž filmeček o vánocích (spirit of christmas), který natočili ještě předtím, než se seriál samotný začal vyrábět.