space

Joachymův South Park

logo2

upozornění: na tomto webu padají sprostá slova, takže by na něm neměl nikdo brouzdat.

Seznam epizod s nevhodným obsahem...

Dalo by se říct, že všechny epizody tohoto zvráceného seriálu jsou pobuřující, vysmívající se např. homosexuálům, křesťanům a že tedy není jediný díl, kde by se někdo neurazil. Nicméně se vyskytují epizody, které překračují vůbec všechny meze a u některých silných scének se někteří diváci (a dokonce i fanoušci) dávají do zvracení. Proto vzniknul tento materiál: pro některé to bude seznam dílů, kterým se mají vyhnout, pro jiné zábavné čtení a pro další to může být návod, na jaký díl se podívat znovu. Jestli se vám dělá při sledování (nebo dokonce při čtení) nechutných situací nevolno, doporučuji dál nečíst.

Tento úvod možná vyznívá tak, že seriál southpark je nevhodný pro děti, ale pravda je mnohem vzdálenější. Každé "nevhodné" téma je zpracované vtipným a chytrým způsobem, který věc zesměšňuje. Skoro bych řekl, že městečko South Park je výchovný seriál, ale to už zavání něčím, o čemž si už nejsem tak jistý.


Joachym


Neškodné epizody, ve kterých se jen mluví...

4. 104 velká teplá jízda velkého teplouše ala (1. sezóna)

tímto chtěli tvůrci na začátku seriálu dokázat, že homosexuální přítel (v tomto případě teplý pes) může být taky dobrý kámoš.

5. 105 milování slona a prasete

zahrávání s genetickými experimenty nemusí dopadnout vždy dobře.

6.106 smrt

kenny má explozívní průjem a nakazí jím rodiče, kteří jeli protestovat do new yorku kvůli vysílání televizního seriálu "terrence a filip" (obdoba "itchyho a scratchyho" v simpsonech)

16. 203 milovník slepic (2. sezóna)

epizoda s mravním ponaučením, že je dobré číst knihy.

17. 204 ikeova obřízka

o tom, když kluci neví vocode a pak jim šéfkuchař řekne, že to je o "řezání frantíků"...

18. 205 sestřička s mrtvým embryem na ksichtě

boj paní broflovské (kyleovy mámy) proti poklidnému životu jedné znetvořené zdravotní sestřičky.

36. 305 jakovasauři (3. sezóna)

díl obsahuje odkazy na film "star wars - první epizoda" a hlavně na film "vetřelec", ze kterého paroduje děsivý porod.

37. 306sexuální obtěžování

slabý díl ze života advokátů a bezdůvodných nařčení.

38. 307 pečovatelka

když číča hledá kocourka pro společné intimní chvíle. číča ve smyslu kočka, tedy domácí zvíře.

41. 310 chinpoko mon

japonci lezou do zadku američanům tím, že obdivují jejich obrovské přirození. samozřejmě, že je v díle nespatříte. mimochodem tato epizoda reaguje na aféru billa clintona s monikou lewinskou.

48. 317 koncert

o panu garrisonovi a jeho problémech z dětství: pan garrison je nešťastný z toho, že ho otec nezneužíval (čímž jsem prozradil pointu epizody)

54. 406 cartman hledá kámoše, zn. pouze vyspělé (4.sezóna)

osvětový díl o pedofilech, kteří své oběti hledají na internetu. o cartmanovi a dalších, kteří netuší, co s nima ti pánové chtějí dělat. a ještě o kennym a jeho otci, kterého kenny začne nenávidět, až z toho pan mccormik (tak se otec kennyho jmenuje) dostane nechutný průjem a zvracení najednou.

57. 409 něco, co můžeš snadno udělat prstem

podle názvu to vypadá jako něco velmi zajímavého, ale ve skutečnosti se jedná jenom a pouze o název jedné pětičlené klučičí kapely. a taky se jedná o jeden z hodně slabých a nudných dílů.

58. 410 končí invalidové v pekle?

dvojdílná křesťanská epizoda
tvůrci si dělají srandu z křesťanů (farář s uklizečkou ve zpovědnici), ale jinak neškodný díl.

66. 501 cartmanova pomsta (scott tenorman must die) (5. sezóna)

začátek epizody jsem nestihl, ale jde tady o to, že puberťákovi z vyšší třídy se podaří oklamat cartmana a prodá mu své chlupy. on totiž cartman ještě žádné chlupy nemá... cartman se rozzuří a chce své peníze za bezcenné chlupy vrátit. a pomsta je sladká.

67. 502 jedno sprosté slovo (it hits the fan)

slovo shit nepovažuju za sprosté slovo, protože se dá přeložit jako "sakra", nebo "himl laudón hergot" nebo třeba jako "ježíšikristemarjájosefe panenanebesích". škoda, že si překladatelé nevybrali z této nádherně bohaté nabídky.:-)

81. 602 hubneme s hamburgerama (jared has aides) (6. sezóna)

zde budeme svědky jedné podomácku prováděné liposukce na buttersovi. v epizodě se také hodně mluví o tom, že abychom zhubli, musíme mít "aides" což lze snadno splést s AIDS. aides je anglické slovo pro pomocníky. na této záměně je pak postavená celá epizoda.

86. 607 to už bylo v simpsnech (simpsons already did it)

cartman bude shánět sémě pro svůj podmořský svět a svěří se, že to nebylo vůbec těžké... a pak ještě vleze do rozpáraného břicha mrtvé učitelky Choksondikové, aby se tam schoval před personálem nemocnice, ale to už není tak hrozné. :)

Díly, ve kterých jde do tuhého:


10. 110 pan hankey, vánoční hovínko

stupeň nechutnosti: 6 z 10
první díl s vánočním hovínkem. to, co je v tomto díle "odporné" není samotné kreslené hovínko (ke hnědým skvrnám používali tvůrci čokoládu), ale vložená reklama se živými a skutečnými herci. tedy dvě roztomilé děti a jejich máma, která je obdarovala sadou pana hankeyho. hovínko samozřejmě v sadě není, to si musí děti ulovit ze záchodové mísy...

23. 210 plané neštovice

stupeň nechutnosti: 7 z 10
rodiče chtějí, aby jejich děti si odbyly neštovice dřív, než vyrostou. a tak sou všichni donucený přespat noc u kennyho. jediný kyle se nenakazí, což vede jeho matku sheilu broflovskou k tomu, že ho naučí hru na kukačku. to jeden plivne druhému do pusy a ten musí slinu spolknout a zároveň říct "kukačka". kluci se chtějí rodičům pomstít, takže následuje dokonalá scéna se starou prostitutkou fritou. víc hnusáren po mně nechtějte, už je toho u jedný epizody dost...

55. 407 dámské indiánské tampóny

stupeň nechutnosti: 5 z 10
nejen o těch věcech, ale taky o homosexuálních románech koho jiného než pana garrisona. díl paroduje lidi, co věří různým homeopatikám a šamanským metodám.

60. 412 čtvrtá třída (4th grade)

stupeň nechutnosti: 3 z 10
nevim, jestli ta bába s ňadrama visícíma až skoro do pasu je nechutná podívanác, ale když ta babka zvedla ruce, dost jsem se nasmál (no a vo tom to přece je, ne?).

63. 415 tábor tlusťochů (fat camp)

stupeň nechutnosti: 8 z 10
co všechno je schopný udělat kenny za prachy? sníst srdce nějaký mořský obludy, vyblít to a pak znovu do pusy? ještě vám není blbě? a co takle vlízt v přímém televizním přenosu do censored? kenny tohle všechno postoupí a teď si k tomu přičtěte, co se mu většinou v každém díle stává a máte tuhle epizodu hotovou.

72. 507 sexuální výchova (proper condom use)

osvětově názorná epizoda, stupeň nechutnosti: 2 z 10
detailní záběr toho, co byste asi chtěli vidět, v celé epizodě vůbec není. prostě se jenom můžete zasmát tomu, jak si výchovný poradce pan mackey neví rady při popisu jednoho barevného obrázku. v jiných dílech jsou mnohem barvitější věci...

76. 511 garrisonovo teplé vozítko (the entity)

stupeň nechutnosti: 10 z 10
...mnohem, mnohem barvitější věci, jako třeba tady.
pan herbert garrison (jeho křestní jméno dosud nebylo známé... aspoň pro mě) vynalezne nový způsob dopravního prostředku. ovládání tohoto vynálezu je ovšem tak netradiční, že na něj mohl přijít snad jen právě pan garrison.

83. 604 upoutávka na nový film terrence a philipa (the new terrance and phillip movie trailer)

stupeň nechutnosti: 4 z 10
v této epizodě butters zapomene předat stanově ségře sheile (to je ta s těma rovnátkama) nové tampóny. takže uvidíme, jak dopadne jedna menstruace bez tampónů...

87. 608 žhavá katolická láska (red hot catholic love)

stupeň nechutnosti: 5 z 10
cartman se s klukama vsadí, že je možné jíst zadkem a kálet pusou. což se mu jaksi podaří, takže to po něm všichni opakují a stává se z toho velká móda.

89. 610 kozy bebe stevensové rozbíjejí partu (bebe's boobs destroy society)

osvětová epizoda, stupeň nechutnosti: 7 z 10
záběty z implatance prsou wendy testaburgerové jsou opravdu drastické. když navíc Wendy přijde se svou novou výbavou do třídy, kluci si jí ani Bebe už nevšímají. myslim, že výchovný efekt z této epizody je velmi silný. pokud vaši dívku nutíte k implantátům nebo se vám nějaká svěří, že si chce prsa zvětšit aby byla více sexy, velmi tento díl doporučuju ke shlédnutí.

93. 614 koncentrační tábor tolerance (the death camp of tolerance)

stupeň nechutnosti: 5 z 10
opět epizoda s panem garrisonem. tentokrát zneužívá toho, že je gay, a chce po lidech, aby ho diskriminulovali, protože by pak mohl vysoudil 25 milionů dolarů za diskriminaci na základě pohlaví. to, co by u někoho mohlo vzbudit pohoršení, je osoba pana otroka. ale tentokrát se jedná o docela nudný díl.